Činnost oddílu 2020-2021

Vedení oddílu
Od září máme oficiálně vedoucího skautů a skautek (kluci a  holky 11 – 15 let) – Mojmír Kořenek, který byl přes dva roky ve funkci rádce (něco jako vedoucí skautské družiny). Vedoucí světlušek (mladších holek) zůstává stejně jako v minulých letech Lea Gebauerová a vlčata (mladší kluky) povede i nadále Jan Schovánek.

Kontakty najdete na zde: Kontakty
Se všemi záležitostmi se stejně jako v minulých letech můžete obracet přímo na vedoucího oddílu – Jan Schovánek.

Schůzky
Schůzky budou probíhat pravidelně každý pátek od 16:00 do 18:00 mimo prázdniny a svátky.

Dle nastavených opatření musíme mít uvnitř klubovny všichni roušky – i proto se budeme pohybovat především venku. Roušky ale zařaďte do povinné výbavy na schůzky i výpravy. V případě změn Vás budeme informovat .

Počasí sice neovlivníme, ale to co si oblečeme ano – prosíme, aby děti měly vhodné oblečení (oblečení a boty na ven do přírody) a nejlépe i pláštěnku. Během schůzek budeme vyrážet i do přírody, je třeba aby děti chodily na schůzky včas.

Omlouvat neúčast dětí ze schůzek nevyžadujeme, ale jsme rádi, když nám dáte vědět – můžeme tomu přizpůsobit program.

Plán akcí ještě není uzavřený, přesto nejbližší akce jsou:

• Poradní skála: pátek 2.10.2020 (pro vlčata a skauty)
  • Ivančena 10.10.2020
  • Sadba komenského lípy 11.10.2020
  • Mohyla 28.10.2020

Veškeré informace k akcím se již brzy objeví v kalendáři

Nová posila
Náš tým vedoucích od září posílila Petra Krhovjáková, která bude pomáhat u světlušek. Zatím nám to klape a jsme rádi, že se do toho pustila s námi.

I nadále hledáme další pomocníky. Více na našem webu Zapojte se do práce u oddílu nebo zprostředkujte službu

Tábor 2021
Letní tábor na rok 2021 plánujeme opět na 14 dní od 5.7.2020. Více informací přineseme začátkem roku 2021.

Osobní schůzka
Jelikož Vás nechceme ochudit o osobní schůzku, můžete se za námi zastavit kterýkoliv pátek, nejlépe po schůzce.

Oddíl nám roste před očima, v lednu nás bylo 33 a teď v záři o 5 víc. Nejvíce nás těší, že děti program baví a že na schůzky chodí rády. Cítíme velkou podporu i z Vaší strany, především pak při přípravách a stavby letního tábora, kterého se letos zúčastnilo více rodičů než v minulých letech. Často za námi chodíte a nabízíte nám všelijakou pomoc – a my si toho vážíme a brzy jistě využijeme.

Děkujeme Vám za důvěru, kterou do nás vkládáte, když nám svěřujete Vaše děti. My se i nadále budeme snažit dělat vše, jak nejlépe svedeme. Pokud budete mít cokoliv na srdci, budeme rádi, když nám dáte vědět.