Podpořte nás

Skautský oddíl má na svou činnost velmi malý rozpočet. Kvůli růstu členské základny navíc bojujeme s nedostatkem dospělých vedoucích, dobrovolníků a kapacitou kluboven. Situace našeho oddílu není jiná. Prosíme vás proto o vaši podporu. I malá pomoc nám pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkám a klukům z naší obce a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme!

Vaše podpora = naše dobré skutky

Každý rok těsně před Vánocemi rozdáváme Betlémské světlo v obci.

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Rozdávání Betlémského světla
Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Náš oddíl na tom není jinak: přebíráme Betlémské světlo přímo z vlaku a poté jej rozdáváme a roznášíme do domovů.

Část „úlovku“ při úklidu kolem řeky Odry.

Skautské dobré skutky
Během celého roku se zamýšlíme, jak udělat svět lepším. Opravili jsme naučnou stezku Poodřím, uklidili studánky v pohořských lesích nebo posbírali odpadky kolem řeky Odry.

A tohle všechno děláme bez nároku na odměnu. Jen za dobrý pocit!

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Podpořte výstavbu naší nové klubovny

Projekt stavby nové klubovny je v počáteční fázi. Cílem je vybudovat za podpory obce skautskou klubovnu, která bude sloužit pro pravidelné schůzky a také k pořádání nejrůznějších akcí. Před námi je příprava projektové dokumentace.

• Celkový rozpočet na klubovnu je odhadován na 2 miliony Kč.

Chcete se podílet na přípravách stavby nové klubovny? Stačí se nám ozvat. Děkujeme za podporu!

Zapojte se do práce u oddílu nebo zprostředkujte službu

Pokud rádi trávíte svůj volný čas smysluplně, práce s dětmi (nebo pro skauty) je pro vás příjemnou výzvou a dobrodružství v přírodě máte málo, rádi vás uvidíme v našem týmu dobrovolníků!

Právě hledáme:
  • Nové pomocníky
  • Nové skautské vedoucí pro holky od 7 do 11 let, které s radostí zaučíme a po několika měsících či letech se stanou pevnými oporami týmu vedoucích
  • Grafika-poloprofesionála, který se nebojí růstu ujal by se tvorby pozvánek, plakátů a dalších materiálů ve Skautském vizuálním stylu
  • Fotografa, který nám pomůže připravit portfólio pro naší propagaci
  • Zedníka pro opravu komínů na naší klubovně

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vedoucí oddílu a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Rozšiřujeme tým vedení oddílu

Rozšiřujeme své řady o další nadšené a aktivní lidi! Rádi bychom do týmu vedoucích našeho oddílu přizvali další dobrovolníky! Je jedno, zda máš čas jen občas, nebo každý víkend. Ozvy se a něco už vymyslíme! Celý inzerát je zde.

Darujte věc či materiál

Provoz našeho oddílu, tábora a aktivity v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. lana, nádobí a další). Rádi také zkoušíme nové aktivity.

Momentálně proto sháníme:
  • Starší outdoor GPS navigace – využijeme pro zaučení s technologiemi a pro orientaci v přírodě na výpravách jako doplněk k mapám a buzolám
  • Levné možnosti, jak pravidelně tisknout
  • Prošlý obsah autolékárniček pro cvičné účely (nyní není třeba měnit prošlé autolékárničky, odborníci to však doporučují např. po 5 letech)
  • Dřevo na topení v kamnech v klubovně

Co vám můžeme nabídnout

Podle rozsahu vaší podpory vám rádi nabídneme poděkování v různých podobách.

Poděkování a propagace

Logo na našem webu, poděkování v článcích k závěru školního roku.

Unikátní artefakt

Pravidelně se podporovatelům snažíme odvděčit speciálními vzpomínkovými předměty, na které jsme v uplynulém roce při naší aktivitě narazili. Patří mezi ně například vzduch z tábora, jehličí z první výpravy skautského roku nebo speciální nášivka z mezinárodního setkání.

Vyrobeno skauty

Na některých výpravách a na táboře rádi ručně vyrábíme neotřelé produkty z kůže, dřeva a jiných přírodních i pokrokových materiálů.

Šíříme radost

Pro zaměstnance podporujících firem či jejich děti rádi uspořádáme program o délce dle domluvy.

Dobrodružná výprava

Sjíždění řeky, ferraty nebo túra po našich oblíbených trasách čeká na podporovatele-dobrodruhy.

Jak se vám můžeme odvděčit za vaši podporu? Domluvte se s vedoucí našeho oddílu. Děkujeme!