Výprava za vojenským opevněním 6.-7.4.2024 (pouze pro skauty a skautky)

6.-7.4.2024 se bude konat výprava s přespáním do oblasti hlučínska. Cílem výpravy bude projít jednu z nejzachovalejších vojenských linií, vystavěných ve 30. letech minulého století. Půjde se od zastávky Hlučín, Darkovičky, bunkry do Kozmic, ze kterých budeme následující den odjíždět autobusem.

Noc strávíme v lese ve stanu na půli cesty a celkově uvidíme kolem 16 bunkrů a vojenských opevnění. Součástí výpravy je zařízena prohlídka pěchotního srubu Jaroš, který je opravován a zřizován skupinou dobrovolníků. Nyní se zde nachází vojenské muzeum a pěchotní srub je opraven do původního stavu (odkaz na opevnění zde: https://mapy.cz)

Odjezd: V sobotu 6. 4. 2024 v 9:53 ze Suchdolu nad Odrou (sraz 9:35)
Návrat: V neděli 7.4.2024 v 16:01 do Suchdolu nad Odrou

S sebou: oblečení dle počasí, vhodná obuv, pláštěnka, dostatečné množství vody, sobotní oběd a svačina (v ceně je zahrnutá sobotní večeře a nedělní snídaně, svačina, oběd, svačina), ešus a lžíci, karimatku a spacák, 250 kč (jídlo+spoje+vstupné do bunkru)